[ Duymed Hair Center]

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, genellikle ense bölgesinden alınan kişinin kendi saç köklerinin, tamamen dökülen ya da saç yoğunluğu azalan bölgelere nakledilmesini içeren cerrahi bir operasyondur. Saç ekim operasyonlarında sonra yara izi kalmasına neden olduğu için FUT tekniği pek tercih edilmez. FUE, DHI ve Perkütan yöntemleri FUT’a göre çok daha gelişmiş metodlardır. Ekim işlemlerinde hastaya uygulanacak olan tekniğe saç yapısı ve dökülme yoğunluğu dikkatlice incelendikten sonra hastanın ihtiyaçları belirlenerek karar verilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Kıl köklerinin toplu olarak baş bölgesine dahil edilmesi ya da tek tek alınarak baş bölgesine eklenmesi şeklinde iki farklı yöntem karşımıza çıkıyor ancak elbette bu yöntemlerin alt dalları ve uygulama biçimleri de mevcuttur. FUT (artık pek uygulanmamaktadır) ve FUE (DHI – Altın uç – Safir – Perkutan) tekniği adı altında iki farklı ana başlıkta ele alabileceğimiz saç ekimi, insan vücudundan alınacak canlı kıl kökleri ile birlikte mümkün hale geliyor.
Kıl köklerinin ense bölgesinden alınması ve saçsız alana ekilmesi ile birlikte süreç başlatılıyor ancak elbette bu kadar basit bir süreç değildir. Her yöntemin kendi içerisinde başarılı ve başarısız detayları bulunuyor ve alt başlıklarımızda bu detaylara da yer vermeye çalışacağız.
Özellikle son dönemde artan saç ekimi yöntemleri ile birlikte hastalara da umut doğmuş durumda. Başarılı sonuçların yanı sıra doğal ve sağlıklı bir saç oluşumuna tanıklık etmek isterseniz eğer sizler de kısa süre içerisinde doktorunuz ile görüşmeler yapabilir ve tetkikler için adımlarınızı atabilirsiniz.

[ [ Duymed Hair Center] ]

Hangi Teknikleri Kullanıyoruz

FUE Saç Ekimi

Dünya genelinde ve Türkiye’de saç ekim işlemleri arasında en çok tercih edilen ve bilinen yöntem

DHI Saç Ekimi

Direct hair implant olarak da bahsedilen ve yine birçok kaynakta bu isim ile karşımıza çıkan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi, kanallar açılırken son teknoloji safir bıçakların kullanıldığı fue saç ekimine verilen isimdir.

Gönder
Yardım Merkezi
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!