[ DUYMED HAİR CENTER ]

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi Smile Hair Clinic’te, follicular unit extraction=FUE tekniği ile alınan greftlerin özellikli bir kalem(implanter pen) kullanılarak ekim yapılmak istenilen alana transferi ile gerçekleştirilir.

Diğer yöntemlerde greftler alındıktan sonra çeşitli aletlerle cilde kesi yapılarak kanallar açılır ve daha sonra greftler bu kanallara yerleştirilir. DHI saç ekiminde ise kanal açılmaz, greftin çinde bulunduğu kalemin ucunun cilde penetrasyonundan sonra greftin cildin içine kaydırılması ile ekim işlemi tamamlanmış olur.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi saç ektirmek isteyen herkese uygulanabilir. Traş olmadan ekim yaptırmak isteyen hastalar öncelikle DHI tekniğini düşünebilir. Diğer teknikler ile yapılan saç ekimlerinde daha yüksek greft sayıları ile çalışılabilir; bu bakımdan hastanın ihtiyacı olacak greft sayısı DHI düşünülen hastalarda göz önünde bulundurulmalı ve işlemi yapacak cerrah ile birlikte karar verilmelidir. Saç ekimi operasyonu için tercih yaparken sizinle elinden gelen en iyi şekilde ilgilenecek, deneyimli ve operasyon sonrası destek de hep yanınızda olacak bir klinik seçilmesi  en önemli faktördür.

DHI Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri nelerdir?

-DHI saç ekiminde, kanal açılan ekim yöntemlerine göre daha az kanama olur.

-Traşsız ekim isteyen ve kozmetik görüntüyü dert eden hastaların tercihidir.

-Ekimden sonra yara iyileşmesi birkaç gün daha erken olur.

-Saçları açı ve yön vermek kanal açımında tecrübesiz cerrahlar için daha kolaydır.

-3 000 den fazla greft transfer edilecek ise diğer yöntemler daha başarılı sonuçlar verebilmektedir.

-Bir çok kaynakta daha Dhi saç ekimi ile daha yoğun bir ekime ulaşabileceği belirtilse de Smile Hair Clinic’te cerrahlarımız safir saç ekimi ile aynı yoğunluğa rahatça erişebilmektedir.

-Özellikli materyaller kullanıldığı için daha maliyetlidir. 

Dhi Saç Ekim Fiyatları

Dhi saç ekimi operasyonu uygulandığı klinik veya hastaneye göre farklılıklar göstermektedir. Bu yöntemin uzun sürmesi ve iş gücü fazla olmasından kaynaklı maliyeti saç ekimi yöntemlerinden fazladır.

Gönder
Yardım Merkezi
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!