[ Duymed Hair Center]

Diş Tedavileri

Diş problemleri hemen herkesin karşılaştığı bir rahatsızlıktır. Teknolojik gelişmelerin de ışığında her geçen gün yeni diş tedavi yöntemleri ortaya çıkmakta, bu sayede dişer tedavi edilmektedir. O yüzden düzenli doktor kontrolü yapılmalı ve dişlerin doğru yöntemlerle, düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Diş tedavisi gereken durumlarda ise polikliniğimizden gerekli desteği alabilirsiniz.

 

  • Kanal tedavisi, dişlerde özellikle iltihaplanma sonrası damar ve sinirlerin alınması işlemidir. Kanal tedavisi sonrası dolgu ve kaplama ile dişlerin tedavisi sonlandırılır.
  • Ortodonti tedavisi, diş şekillerindeki bozuklukların tedavi işlemidir. Özellikle çene yapısından kaynaklandığı için uzun soluklu bir tedavi yöntemidir. Sonucunda ise estetik bir görünüm ortaya çıkar. Diş tedavileri nelerdir sorusu kapsamında yeni tedavi yöntemlerinin kullanıldığı bir tedavi uygulamasıdır.
  • Ağız kokusu tedavisi, doğal temizleme yöntemleri ile giderilemeyen ağız kokuları için uygulanır. Önce sebebi tespit edilir, daha sonra da tedavi uygulanır. Daha çok diş çürüklerinden kaynaklanır.
  • 20’Lik diş tedavisi, yirmilik dişlerden kaynaklı rahatsızlıklarda uygulanır. Çoğu zaman 20’lik dişler diğer dişleri sıkarak zayıflamasına ve erken yaşlarda dökülmesine sebep olur. o yüzden birçok kişinin damak yapısı gereği çekilmesi gerekir. 20’lik diş çekimi ise uzmanlık gerektiren özel bir tedavidir.
  • Porselen diş tedavisi sayesinde daha çok köprü çalışmalarıyla dişlerin kaplanması ve estetik bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Diş çekimi uygulamaları, geri kazanımı mümkün olmayan ve ağız sağlığını tehdit eden dişlerde uygulanır.
  • Peridontoloji uygulamaları kapsamında diş eti kaynaklı rahatsızlıklar tedavi edilir.
  • Petodonti, bebeklikten 13 yaşına kadar olan çocukların diş problemlerine çözüm üretilen özel bir alandır. Özel uzmanlık gerektirir.
-İmplant 

İmplant; eksik dişlerin yerine konması amacıyla, çene içerisine yerleştirilen çoğunlukla vida şeklindeki yapay bir diş köküdür. Çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algıladığından, implantlar çoğunlukla titanyumdan yapılmaktadır ve implantların yüksek doku uyumu nedeniyle başarı oranı oldukça yüksektir. Diş hekimliğinde çok yaygın kullanım alanı bulma nedeni; tek diş eksikliklerinden, hiç dişi olmayan hastalara kadar, çok geniş bir yelpazede uygulanabilir olmasıdır. Bu uygulama, komşu dişlere hiç müdahale edilmeden gerçekleştirilir. Gerek çiğneme hissinin normale en yakın olması, gerekse diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkanı yaratması; yaşadığımız yüzyılda implant içeren yöntemleri, en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline getirmiştir.

-Zirkonyum kaplama

Zirkonyum diş kaplama, beyaz renkli, sıcağa dayanıklı ve metale karşı alerjisi olan hastalar içim ideal bir diş tedavisi türüdür. Zirkonyum diş kaplamanım ışık geçirgenliği sayesinde mat görüntü kaybolarak, daha doğal ve daha estetik bir görünüm sağlar.

-Diş beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen kozmetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla, dış etkenlerle koyulaşır. Muayenehanede veya evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi ile dişler 3-5 ton açılarak tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching (beyazlatma) işlemi mutlaka hekim kontrolü altında uygulanmalıdır.

-Diş taşı temizliği 

Diş taşı temizliği aynı zamanda tartar temizliği, detertraj olarak da bilinir. Bakteri plağının dişler üzerinde sertleşmesiyle oluşan sarı veya kahverengimsi rengi ile diş üzerinde fark edilebilen diş taşlarının temizlenmesi işlemidir.

Gönder
Yardım Merkezi
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim!